EVDE ANINDA DİŞ BEYAZLATMA! 5 Dakikada Bembeyaz Dişlere S
EVDE ANINDA DİŞ BEYAZLATMA! 5 Dakikada Bembeyaz Dişlere S " /> " /> 2-6 PT25M PT9M PT34M
1200
    diş beyazlatma, anında diş beyazlatma, diş lekelerini yok etme, kahve lekesi, dişte çay lekeleri, diş beyazlatıcı, doğal çözümler, kendin yap, beyaz dişler, ...
    diş beyazlatma, anında diş beyazlatma, diş lekelerini yok etme, kahve lekesi, dişte çay lekeleri, diş beyazlatıcı, doğal çözümler, kendin yap, beyaz dişler, ...

EVDE ANINDA DİŞ BEYAZLATMA! 5 Dakikada Bembeyaz Dişlere Sahip Olun

Abone ol: https://goo.gl/WvmdmG
Temiz giyinmiş, bakımlı ve güzel gözüken birinin sapsarı dişlerini görseniz büyük ihtimalle o kişiye olan bakışınız değişir. İşte bu yüzden pek çok kişi lekeli ve sarı dişlerini beyazlatmak için diş doktorlarının yolunu tutar. Bugünkü videomuzda ise size para harcatmayacak, kimyasal etkilerden uzak ve evde kendiniz hazırlayabileceğiniz 10 diş beyazlatma yöntemini sizler için derledik. Faydalı olmasını umuyoruz. Kanala abone olarak her gün yayınladığımız benzer videolardan haberdar olabilirsiniz. İyi seyirler.

Dişler genelde iki sebepten ötürü sarıdır. Genetik olarak ya da kullanılan bazı ilaçların etkisiyle bu rengi alırlar. Daha yeni doğan bir bebeğin dahi dişleri sarı olabilir. Aslında yediklerimiz ve içtiklerimiz de zamanla diş lekelerine ve sarılığa yol açar. Özellikle çay, kahve ve sigara tüketiminin yüksek olduğu ülkemizde dişlerin beyaz kalabilmesi oldukça zor gözüküyor. Ama endişelenmeyin, bunun önüne geçebilirsiniz. Listemize zerdeçalin diş beyazlatmadaki etkisi ve onunla birlikte evde kendinize nasıl doğal bir diş macunu yapabileceğinizi anlatarak başlayalım. Bu bitki cilde iyi gelir ve kilo verme konusunda da etkilidir. Her ne kadar zerdecalin her şeyin üzerinde sarı bir iz bıraktığı söylense de sararan dişleri beyazlatırken tam tersi bir etki gösterir. Antiseptik ve antibiyotik etkileri ile diş ağrısı, diş eti iltihabı ve hassas dişler gibi diş rahatsızlıklarına da iyi gelir. Zerdeçal sade kullanımında dahi dişleri beyazlatma özelliğine sahip olsa bile, daha etkili sonuçlar almak için nane ve Hindistan cevizi yağından da faydalanacağız. Nanenin antibakteriyel etkisi vardır. Hazırlayacağınız karışıma ferahlatıcı ve hoş bir koku verir. Hindistan cevizi yağı da bakterilere ve kötü ağız kokusuna karşı oldukça etkilidir. Doğal diş macunu yapmak için 1 kaşık zerdeçalı, aynı miktardaki hindistan cevizi yağı ve 2-3 damla nane yağı ile karıştırıyoruz. Bu macunla dişlerinizi normalde yaptığınız gibi günde 2 kez fırçalayabilirsiniz. Beyazlatma konusunda etkili sonuçlar aldığınızı kısa zamanda farkedeceksiniz.

Çay ağacı yağı da dişlere ve diş etine iyi gelen etkili içeriklerden biri. Ağızdaki yaralar ve ağız kokusu için de harika. Bir bardak suya 5 damla çay ağacı yağı damlatın ve her gün 1 kere dişlerinizi fırçaladıktan sonra bu karışımla ağzınızı çalkalayın. Bir kaç hafta içinde ağız sağlığınızdaki değişimi farkedeceksiniz. Daha etkili bir sonuç için haftada en fazla 1 veya iki kez bu yağı direk dişlerinize uygulayabilirsiniz.

Çilekle dişlerinizi beyazlatmak ister misiniz Kim istemez ki hem lezzetli hem de oldukça etkili. içerisinde bulunan malik asit , profesyonel diş beyazlatma yöntemlerinde bile kullanılmaktadır. Tek yapmanız gereken kaşıkla taze bir çileği ezmek ve az miktar deniz tuzu ile karıştırmak.

Hindistan cevizinin faydalarını bilen kişi sayısı her geçen gün artıyor. Daha iyi bir cilt, sağlıklı beyin fonksiyonları ve kilo vermekte oldukça etkili bu yağ, aynı zamanda kötü ağız sağlığına ilaç gibi geliyor. Dişlerinizi fırçalamadan önce bir miktar hindistan cevizi yağını üzerlerinde, 3 dakika boyunca gezdirin. 15-20 dk bekletin ve sonrasında normal macunla dişlerinizi fırçalayın. Bu işlem haftada 2-3 kez tekrarlanmalı.

Son zamanlarda aktif karbonu sık sık duyar olduk. Ciltteki siyah noktalar için uygulanan aktif karbon maskesi dışında, bu maddeden diş beyazlatıcı olarak da faydalanıyor. önce şu ile karıştırmanız sonrasında tüm dişlerinize uygulayarak 2 dakika beklemeniz gerekiyor.

Muzu yedikten sonra kabuğunu atmamanız için önemli bir sebep var sırada: Muz kabugunda oldukça fazla potasyum bulunuyor. Böylece hem içerisinde bulunan vitamin ve minerallerden faydalanmış hem de kabuğu sayesinde dişlerinizi beyazlatmış oluyorsunuz. Dişlerinize bu işlemi uygulamadan önce ya da sonrasında mutlaka dişlerinizi bir diş macunu yardımı ile fırçalamanız gerekecektir. Muz kabuğunun iç kısmını dişlerinizi fırçalıyormuş gibi sürtün. Bu işlemi günde en az iki kez yapmanız sonucunda dişlerinizin ihtiyacı olan potasyum karşılanacak ve zamanla dişlerinizdeki beyazlamayı fark edeceksiniz.

Evde yapabileceğiniz ağız suyu ile dişlerinizin beyaz kalmasına katkıda bulunabilir ve nefesinizi tazeleyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken 3 kaşık limon suyunu yarım çay kaşığı deniz tuzu ile karıştırmak ve ağzınızı bununla çalkalamak. Haftada 2 kez kullanılabilir. Eğer ağzınızda yara veya inflamasyon varsa bu karışımı iyileşene kadar kullanmamalışıınız.

Gelelim fesleğenin diş beyazlatma etkisine. Yemekleri tatlandıran bu bitki aynı zamanda diş beyazlatıyor ve diş etlerinizin sağlığını da koruyor. Bitkinin 5-6 yaprağını püre haline getirerek dişlerinize sürün ve 5-10 dk bekletin.

Aloe vera da cilde, saça ve dişlere oldukça faydası bulunan bir bitki. Jelini evde kendiniz elde edebileceginiz gibi, dışarıdan hazır da alabilirsiniz. Dişleri beyazlatmak için hem etkili hem de sağlıklı bir çözüm. Dişlerinizi her fırçaladığınızda bu jeli de kullanabilirsiniz.

More general Videos